شهید سیف الله تبریزی با حضور فعال در جبهه در عملیات فاو به شهادت رسید
شهید سیف الله تبریزی با حضور فعال در جبهه در عملیات فاو به شهادت رسید
شهید سیف الله تبریزی با حضور فعال در اکثر عملیات ها سرانجام در عملیات فاو به جمع شهدای اسلام پیوست و به درجه عظیم شهادت رسید.

زندگی نامه شهید:
شهید سیف الله تبریزی در سال ۱۳۴۱ در روستای کوهی خیل از توابع جویبار قائم شهر و در یک خانواده مذهبی چشم به جهان گشود. وی با ۱۷ سال سن به صورت داوطلب عازم جبهه شد و چندین مرتبه بر اثر موج انفجار از ناحیه چشم مجروح گردید. در اکثر عملیاتها حضور فعال داشت و سرانجام در عملیات فاو به جمع شهدای اسلام پیوست و به درجه عظیم شهادت رسید.

فرازی از وصیت نامه شهید:
شهید در وصیت نامه اش می نویسد کاش تقدیر چنین باشد تا مرگ، افتخاری را که بارها و بارها بدان نزدیک شدم نصیبم گرداند، این بار با این انگیزه به جبهه می روم، فقط برای نجات دین و انقلابم و امنیت کشور اسلامیم و خدا را به یاری می طلبم که مرا آن طور که صلاح می داند هدایت کند. تنها هدفم خدا و مکتبم دین اسلام و مذهب شیعه و مرادم روح الله می باشد هر قدمی که بر می دارم و هر گلوله که شلیک می کنم فقط برای خدا و رضای خدا می باشد و امیدوارم هر گلوله ای که به تنم می خورد درد و رنجش را از عسل شیرین تر حس نمایم.
آری اگر در این نبرد الهی من به آرزویم برسم دست پرورده پدری مهربان و فداکار بوده ام و آن معلم زندگی من بوده است. پس از وی تقاضا دارم در قبال شهادتم بردبار باشد.

شهید سیف الله تبریزی کوهی خیل
نام پدر : ولی
تاریخ تولد :۱۳۴۱/۱۰/۲۰
تاریخ شهادت : ۱۳۶۴/۱۲/۲۱
محل شهادت : شمال فاو

سیف‌الله تبریزی در سال ۱۳۴۱ در روستای کوهی‌خیل جویبار به دنیا آمد و دوران ابتدایی و راهنمایی را در این شهرستان گذراند. پس از آن مشغول تحصیل در رشته هنر شد. وی در ۱۹ اسفند ۶۴ در منطقه فاو به شهادت رسید.
آنچه در تصویر می بینید، اسکناس ۱۰۰۰ ریالی هدیه امام امت به برادران گردان رزمی جانبازان است که ۱۹ بهمن سال ۶۱ به دست شهید تبریزی رسیده است.