افتتاح مدرسه آموزشی علینقی کنی در قائمشهر تا پایان سالجاری
افتتاح مدرسه آموزشی علینقی کنی در قائمشهر تا پایان سالجاری
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان های قائمشهر و سیمرغ از افتتاح مدرسه آموزشی علینقی کنی در قائمشهر تا پایان سالجاری خبر داد و افزود: ساخت این مدرسه و هنرستان فنی و حرفه ای در سال گذشته شروع شده و با هزینه ای بالغ بر چهار میلیارد تومان از محل موقوفه علینقی کنی به بهره برداری می رسد.

به گزارش جویبار نیوز، علی فتحی به مناسبت هفته وقف و در مراسم تجلیل از خادمان و هیات امنای این شهرستان که در سید ملال قائمشهر برگزار شد، اظهار داشت: کلیه تجهیزات این هنرستان از محل درآمد موقوفات خریداری می شود.

وی با بیان اینکه تا پایان امسال پیمانکار کارگاه آموزشی را تحویل می دهد، افزود: در سال آینده این مدرسه از محل درآمد موقوفات به تجهیزات مجهز می شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان قائمشهر با بیان  اینکه اکثر موقوفات ما اجتماعی هستند، گفت:در زمینه تحصیل, ساخت مدرسه, کمک به زوج های جوان, آزادی زندانیان و… موقوفات خوبی داشتیم.

فتحی در ادامه خاطرنشان کرد: از محل درامد موقوفات توانستیم کمک یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی به بیماران نیازمند, ۷۰۰ بسته مهر تحصیلی به ارزش ۳۵۰ هزار تومان به دانش آموزان نیازمند, ۶۰۰ بسته معیشتی به ارزش ۳۰۰ میلیون تومان, ۷۰ میلیون تومان بابت آزادی زندانیان, کمک یک میلیارد تومانی برای هیئت های عزاداری ایام محرم و صفر و کمک ۶۰ میلیون تومانی به زوج های جوان داشته باشیم.

وی یادآور شد: انشا… مردم با پرداخت به موقع حقوق موقوفه, ما را در اجرای هرچه بهتر نیات امینانه مومنین و واقفین کمک نمایند.

آیت الله علی معلمی  نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری در این مراسم با بیان اینکه جامعه ما همواره وقف را پیروی می کند, اظهار داشت: همواره سزاوار است انسان با ماهیت کار آشنا شود و به ثمره خیرات توجه نماید.

امام جمعه شهرستان قائمشهر خاطر نشان کرد: قطعا با گسترش فرهنگ وقف در جامعه, بخش هایی از نیازمندی نیازمندان جامعه برطرف می شود.

در پایان مراسم از هیات های امنا، دانش آموزان و خبرنگاران سطح این شهرستان تجلیل به عمل آمد.