افتتاح فاز یک خط انتقال آب شرب بهنمیر به بخش گیلخواران شهرستان جویبار
افتتاح فاز یک خط انتقال آب شرب بهنمیر به بخش گیلخواران شهرستان جویبار
فاز یک خط انتقال پلی اتیلن ۳۱۵ میلیمتری از بهنمیر به چپکرود جویبار به طول ۷ کیلومتر به بهره برداری رسید.

به گزارش جویبار نیوز, مدیرعامل آبفای مازندران ضمن گرامیداشت هفته دولت با بیان اینکه شهرستان جویبار فاقد منابع آب زیرزمینی شرب و بهداشتی می باشد،گفت: شهرستان جویبار متاسفانه آب شرب، سالم و بهداشتی با استانداردهای لازم را ندارد و از سالیان گذشته آب شرب این شهرستان از شهرستان ها و مرز جغرافیایی دیگری انتقال داده می شد.

بهزاد برار زاده با اشاره به اینکه با افزایش جمعیت، رشد صنعت، رشد بهداشت عمومی، کاهش بارندگی و کاهش منابع آب زیرزمینی، کمبود آب شرب در این شهرستان به یک چالش مهم کشوری تبدیل شده است، خاطرنشان کرد: با افتتاح این طرح مشکل کمبود آب شرب به ۱۶ روستای بخش گیلخواران این شهرستان مرتفع شد.

وی اظهار داشت: با حفر یک حلقه چاه جدید در مجتمع آبرسانی سیمرغ (بین سیمرغ و قائمشهر) و همچنین بازسازی و بهره برداری یک حلقه چاه طی یکی دو ماه آینده مشکل آب شرب این منطقه تا حدود زیادی حل می شود.

مدیرعامل آبفای مازندران به ۵ هزار و ۳۰۰ کیلومتر شبکه فرسوده در سطح استان اشاره کرد و افزود: مبلغ ۲۰ هزار میلیارد تومان اعتبار برای تعویض این شبکه ها نیاز می باشد.

در ادامه مدیر آبفای شهرستان جویبار اظهار داشت: اجرای فاز یک خط انتقال پلی اتیلن ۳۱۵ میلیمتری از بهنمیر به گیلخواران به طول ۷ کیلومتر انجام شده است.

وی افزود: این طرح از سال ۱۴۰۰ شروع شده و در هفته دولت به بهره برداری رسیده است.

پیمان ابراهیمی ادامه داد: فازهای بعدی این طرح همچون مخازن ذخیره آب، ایستگاه پمپاژ و اصلاح شبکه در دست مطالعه قرار دارد.

مدیرعامل آبفای جویبار با بیان اینکه اجرای این طرح بیش از یکصد میلیون ریال هزینه شده است، گفت: با اجرای این طرح ۱۶ روستای بخش گیلخواران با تعداد ۳۶۰۰ خانوار از نعمت آب شرب بهره مند شده اند.

پیمان ابراهیمی همچنین به افتتاح ساختمان اداری این مجموعه در اولین روز از هفته دولت اشاره کرد و ادامه داد: این ساختمان در مدت زمان ۵ ماه به بهره برداری رسیده است.

وی خاطر نشان کرد: ساختمان اداری آب و فاضلاب جویبار در زمینی به مساحت ۸۰۰ متر و زیربنای ۴۵۳ متر مربع به بهره برداری رسید.
مدیرعامل آبفای جویبار هزینه این طرح را سه میلیارد تومان برشمرد.