استیضاح شهردار جویبار رأی نیاورد/فقیه همچنان شهردار باقی ماند
استیضاح شهردار جویبار رأی نیاورد/فقیه همچنان شهردار باقی ماند
در دومین جلسه طرح سوال از شهردار جویبار موضوع استیضاح وی رای نیاورد و محمدحسین فقیه همچنان در تصدی شهردار جویبار باقی ماند.

به گزارش خبرنگار جویبار نیوز، دو عضو شورای شهر جویبار که طرح سوال از شهردار را در دومرحله در صحن شورا شهر انجام و شنونده پاسخ های شفاهی شهردار به سوالات بودند که در نهایت به حد نصاب نرسیدن موافقین استیضاح، محمد حسین فقیه همچنان در تصدی شهردار جویبار باقی ماند.

در ابتدای این جلسه زهرا خاتمی رئیس شورای شهر جویبار با اعلام اینکه طرح سوال از شهردار حق قانونی تک تک اعضای شورا است، گفت: بعد از فرصت سه ماهه و با پیگیری دوباره دو عضو شورا برای توضیحات شهردار این جلسه مجدد برگزار شد.

علی بذر افشان که از یکی از اعضای شورا در طرح سوال شهردار بود با بیان اینکه طبق ماده ۸۳ قانون تشکیلات شورای اسلامی اعضای شورا حق سوال از شهردار را دارند، گفت: بعد از سه ماه این جلسه تشکیل و انتظار می‌رود پاسخ های کامل‌تری و صریحی به سوالات از سوی شهردار داده شود.

شهردار جویبار با بیان اینکه بعد ۱۰ ماه از تصدی بنده بعنوان شهردار جویبار ، شهروندان باید بدانند که چه کردیم و از برنامه های آینده شهرداری اطلاع داده باشند، افزود: یکی از مطالبات مهم شهروندان جویبار وجود تفرجگاه و پارک در سطح شهر بوده است و به همین منظور احداث پارک در خیابان‌های باغبان محله، سراجکلا و کلاگرمحله را در دستور کار داریم.

محمد حسین فقیه با اشاره به اینکه نوسازی و تجهیز پارک المپیک با این شرایط نابسامان آغاز کردیم، اظهار کرد: تا چند روز آینده این پارک با حضور پهلوانان کشتی جویبار به بهره برداری می‌رسد.

وی خاطر نشان کرد: برای کاهش هزینه ها ، نوسازی و تجهیز این پارک توسط خود مجموعه شهرداری صورت گرفت و تا کنون حدود ۲ میلیارد تومان هزینه شده است.

شهردار جویبار به احداث پارکها در فضای متراکم شهری برای ایجاد نشاط اجتماعی تاکید کرد و افزود: امیدواریم در آینده نزدیک تعداد احداث پارک در محلات جویبار به بهره برداری برسد.

فقیه یکی دیگر از مشکلات شهری را کمبود نیروی خدماتی در سطح شهر جویبار بیان کرد و گفت:اما با همین بضاعت کم این نیروها با تلاش دو چندان در سطح شهر فعالیت می‌کنند.

شهردار جویبار با اعلام اینکه ما بانیان وضع موجود نیستیم بلکه وارثان وضع موجود هستیم، ادامه داد: با تمام توان سعی کردیم که مدیریت شهری را توسعه دهیم واین نیازمند کار شبانه روزی و عزم استوار است.

فقیه عدم نوسازی ناوگان شهری را یکی دیگر از مشکلات شهرداری جویبار عنوان و گفت: واحد موتوری شهرداری مستهلک است و برای خرید ماشین آلات جدید نیازمند تخصیص اعتبارات فرااستانی است.

فقیه با اعلام‌اینکه در بحث نظارت بر ساخت و سازها ، شهرداری پایبند به اصول است، اظهار کرد: باید یک مدیریت جامع در ساخت و سازهای شهری ایجاد کنیم.

 

وی در خصوص پروژه موزه کشتی گفت: پیمانکار این طرح انتخاب و کار این پروژه آغاز شده است.

فقیه تصریح کرد: احداث کامل موزه کشتی نیازمند اعتبارات زیادی است و ما بدنبال جذب اعتبار از سفر ریاست جمهوری به استان هستیم.